Tuplavoitto Suomeen Swiss Creative Makeup Contestista !!

                                                                                                                                             Tiedote

 

 The Professional Make-up Artists of Finland - Suomen maskeeraajat ry                                                                                                                                              

Suomeen tuli tuplavoitto 26.1.2020 Sveitsissä käydyistä Swiss Creative Make-up Contest kilpailuista!

Yhdistyksemme jäsen Jaana Veronika Kuittinen voitti Pro sarjan ja maskeerauskoulu Makeristä juuri valmistunut Sasha Virranta voitti New comer sarjan.

Jaana Veronika Kuittinen, sekä Sasha Virranta osallistuivat yhdistyksemme järjestämiin Helsinki Make-up Contest - Maskeerauksen SM-kilpailuihin viime syksynä I love me messuilla, Helsingin messukeskuksessa.

Jaana Veronika voitti SM - creative ammattilaiset sarjan ja Sasha voitti SM -creative oppilaat sarjan. Yhtenä palkinnoista oli kilpailupaikka Swiss Creative Makeup Contest:iin. Molemmat ottivat kilpailupaikan vastaan ja alkoivat suunnittelemaan omia kilpailutöitään tuleviin kansainvälisiin kisoihin. Se kannatti, sillä tämä tuplavoitto on aivan mieletön asia ja se tuokin alallemme toivottua näkyvyyttä, sekä kertoo Suomen korkeasta tasosta maskeerausalalla.

Suomen maskeeraajat ry onnittelee voittajia!

© The Professional Make-up Artists of Finland | Suomen maskeeraajat ry

Tietosuojaseloste

webdesign bahama.digital